fizjomaster@fizjomaster.com

fizjomaster blog

biustonosz

Dzień bez stanika

Zdarzyło Wam się drogie Panie wyjść z domu i zrezygnować ze stanika?… Pewnie tak! Historia stanika jest zapewne burzliwa.

Jak się wtedy czułyście, było swobodniej, lepiej się oddychało, a może czułyście się skrępowane sytuacją. Wiele kobiet nosi staniki, ale także chodzenie bez biustonosza jest popularne coraz bardziej. To jak to z nimi jest, trzeba je nosić, czy nie, postaramy się odpowiedzieć…ale tu nie ma prostej odpowiedzi.  

Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników-od rodzaju i kształtu biustu, rozmiaru piersi, przez styl życia, do indywidualnego uznania. Więc jeśli czujesz się komfortowo i zdrowo bez biustonosza, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, aby tak właśnie zrobić. Z drugiej strony u osób, które bez biustonosza faktycznie czują się niekomfortowo i skrępowane, warto uznać stanik za element pierwotny garderoby. 

A więc przyszedł czas na wygodne staniki sportowe i te do codziennego użytku.

Dobrze dobrany biustonosz ma znaczenia?

Gdy piersi są większych rozmiarów, ciężkie można zaobserwować deformacje kości obojczyka, uszkodzona kość otrzymuje zmianę strukturalną, która prowadzi do zmian naprężeń sródkostnych, a w konsekwencji do zmiany geometrii wszystkich sąsiednich kości. Klatka piersiowa to strefa pełna emocji, powinna być ruchoma, swobodna i poruszać się podczas chodzenia. Noszenie źle dobranego biustonosza, może powodować wystąpienie wielu problemów zdrowotnych, jak zakłócenie przepływu krwi i limfy, zespół skrzyżowania górnego, zwłóknienia, miejscowe drętwienia, a nawet deformacje. Dlatego ważne jest, aby dobrze dobrany biustonosz-nie tylko pod względem gatunku, ale także materiału, fiszbin, gumek i innych elementów pełnił swoją funkcję. I nawet, gdy początkowo wydaje Ci się, że coś nie gra, skóra obwisła, po niedługim czasie zaobserwujesz, jak biust podnosi się, staje się krąglejszy, jędrniejszy, gdyż ruch klatki piersiowej względem ciała inicjuje ruch płynów i tkanek, co prowadzi do prawidłowego odżywienia komórek.

Nie nosisz stanika? Co możesz zrobić dla swoich piersi?

Masaż piersi tu z pomocą mogą przyjść mężczyźni – tak!

Matka Natura tak to wszystko zorganizowała, że oni naprawdę to lubią. Dostarczając przyjemności sobie i kobietom. Ale żeby, aż tak kolorowo nie było, biustonosze są potrzebne przy naprawdę dużym biuście, lecz muszą być odpowiednio dobrane, precyzyjnie pod Twoje walory 😀

Masaż piersi może pomóc w ich zdrowiu, podobnie jak regularne ćwiczenia angażujące mięśnie klatki piersiowej. Ale co najważniejsze, każda osoba odpowiedzialna za swoje ciało i decyzje powinna robić to co jest dla niej najbardziej komfortowe.

Biustonosze damskie do zadań specjalnych!

One nie mają żadnych super mocy, jeśli chcesz nosić wygodny stanik, to po prostu to rób.

W kwestii noszenia biustonosza nie ma jednoznacznych zasad-to decyzja każdej kobiety, która powinna być podjęta na podstawie szczególnej potrzeby i uznania. Komfort i dobre zdrowie zawsze być na pierwszym miejscu. Musisz znać ograniczenia biustonosza, poznać wiele modeli biustonosza oraz ocenić rozmiar biustu. 

Dobranie odpowiedniego biustonosza jest wsparciem dla bólu, wsparciem i zdrowiem piersi. Oto kilka zasad, które pomogą Ci w wyborze:

Stanik sportowy i biustonosze dla dużych biustów to nie to samo!

Mierz się regularnie, rozmiar piersi może się różnić w zależności od różnych czynników jak zmiany w diecie, faza cyklu miesiączkowego, ciąży, menopauzy czy zmiany masy ciała. Biust w zależności od rozmiaru, ale także od funkcji będzie potrzebował innego zaopatrzenia. Na eleganckie wieczory dobą opcją będzie koronkowy biustonosz, do aktywności fizycznej stanik sportowy, który będzie wygodny.

Stanik wygodny? Dopasowany do ciała

Dobrze dobrany stanik powinien być mocno przylegający do ciała na najluźniejszym zapięciu. Powinien być na tyle ciasny, aby nie przesuwał się do góry, kiedy podniesiesz ręce, ale nie aż tak ciasny, aby powodować dyskomfort czy zostawić ślady na skórze. Rozmiar miseczki będzie tu istotnym aspektem, ale też dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza. W wielu przypadkach chcemy poprawić wygląd piersi oraz uzyskać wrażenie większych piersi. 

Dopasowanie odpowiedniej miseczki zapewnia odpowiednie podtrzymanie? 

Piersi muszą wypełnić miseczki biustonosza bez przelewania się na górę, boki czy w dół. Jeśli miseczki są zbyt duże i są puste, to dlatego, że jej rozmiar jest na Ciebie nieodpowiedni. Jeśli piersi przelewają się z miseczek, wybierz większy rozmiar stanika. Warto zadbać o to, by pilnować kształtu piersi i nadać im odpowiednie ułożenie.

Ramiączka a duży rozmiar miseczki? 

Ramiączka nie powinny wbijać się w skórę ani zsuwać się z ramion. Wygoda jest tu bardzo istotna. Powinny być na tyle luźne, aby można było wprowadzić dwa palce pod nie, ale też na tyle ciasne, aby pełnić należycie swoją podtrzymującą funkcję. Staniki damskie o większych rozmiarach charakteryzują się często zwiększoną szerokością ramiączek.

Mostek, zadbaj o biustonosze bez fiszbin.

Miejsce, gdzie miseczki łączą się na środku mostka, powinien przylegać płasko do kości. Jeśli unosi się od ciała, może to oznaczać, że miseczki są zbyt małe. Nim taki wybierzesz, musisz poznać rozmiar miseczki biustonosza oraz co istotne wiele różnych rozmiarów biustonoszy i ich modeli… tu znowu ważnym aspektem będzie Twoja wygoda.

Wygodne biustonosze to podstawa?

Przymierzenie biustonoszy z różnych stylów i materiałów jest zasadne, aby znaleźć, co jest dla Ciebie najbardziej komfortowe. Pamiętaj, że biustonosz powinien być wygodny i nie powinien powodować żadnego dyskomfortu czy bólu.

Zwróć uwagę, by materiał był miękki i przewiewny, by nie miały metalowych fiszbin ani mocno uciskających gum, zamiast nich szeroka miękka opaska delikatnie uciskająca, aby były szerokie i miękkie ramiączka, które nie wbijają się w skórę oraz by zbyt mocno nie dociskały piersi do klatki piersiowej.

Bielizna damska a brak stanika?

Pamiętaj, że dobrze dobrany stanik może poprawić komfort i pewność siebie. Nie krępuj się prosić o pomoc profesjonalistki w gabinecie-są one wykwalifikowane, aby pomóc Ci znaleźć idealne rozwiązanie i pomóc w podjęciu decyzji zakupowej. Dobranie biustonosza będzie miało niebagatelne znaczenie w kwestii Twojego komfortu. Chodzenie bez stanika nie jest takie straszne, jeśli chcesz dać piersiom odrobinę wolności to czy najlepszą opcją dla Ciebie nie będzie rezygnacja ze stanika?

Miłego