fizjomaster@fizjomaster.com

Kategorie
fizjomaster

Po co nosić biustonosz…

Zdarzyło Wam się drogie Panie wyjść z domu na spotkanie bez biustonosza?…Pewnie tak. Jak się wtedy czułyście, było swobodniej, lepiej się oddychało, a może czułyście się skrępowane sytuacją. To jak to z nimi jest trzeba je nosić czy nie, postaramy się odpowiedzieć…ale tu nie ma prostej odpowiedzi.  Wydawać by się mogło, że biustonosz jest potrzebny  w końcu cały czas podtrzymuje nasze piersi. A prawda jest taka, że jeśli jest źle dobrany, klatka piersiowa jest cały czas uniesiona ~ teraz myślisz pewnie ~ przecież o To chodzi! I tu ZONK- tkanka skórna robi się zwiotczała, biust „wisi” w powietrzu nie obciążając wszystkich mięśni podtrzymujących klatkę piersiową bo niby dlaczego miałyby pracować skoro nie mają obciążenia? 
Co więcej, fiszbiny, a nawet mocne gumki pod biustem zaburzają przepływ limfy i krwi, zaburzając krążenie płynów. Boczne paski gdy zbyt mocno uciskają również blokują przepływ limfy do pachowych węzłów chłonnych co może powodować:
– Stany zapalne
– Obniżenie odporności organizmu
– Zwłóknienia tkanek
– Asymetrię
– Miejscowe drętwienia
Ale to nie wszystko!  Gdy piersi są większych rozmiarów, ciężkie można zaobserwować deformacje kości obojczyka zdeformowana, uszkodzona kość otrzymuje zmianę strukturalną, która prowadzi do naprężeń sródkostnych, a w konsekwencji do zmiany geometrii wszystkich sąsiednich kości. Klatka piersiowa to pełna strefa emocjonalna. Klatka piersiowa powinna być ruchoma, swobodnie poruszać się podczas chodzenia.
I nawet, gdy początkowo wydaje Ci się obwisła, po niedługim czasie zaobserwujesz jak biust podnosi się, staje się krąglejszy, jędrniejszy, gdyż ruch klatki piersiowej względem ciała inicjuje ruch płynów i tkanek, co prowadzi do prawidłowego odżywienia. Co można także zrobić??? Masaż piersi tu z pomocą mogą przyjść mężczyźni – tak! Matka Natura tak to wszystko zorganizowała, że oni naprawdę to lubią. Dostarczając przyjemności sobie i kobietom. Ale żeby, aż tak kolorowo nie było biustonosze są potrzebne przy naprawdę dużym biuście lecz muszą być odpowiednio dobrane, precyzyjnie pod Twoje walory 😀 Zwróć uwagę by materiał był miękki i przewiewny, by nie miały metalowych fiszbin ani mocno uciskających gum, zamiast nich szeroka miękka opaska delikatnie uciskająca, aby były szerokie i miękkie ramiączka, które nie wbijają się w skórę oraz by zbyt mocno nie dociskały piersi do klatki piersiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *