fizjomaster@fizjomaster.com

fizjomaster blog

Bóle głowy – szkolenie stacjonarne

#ból głowy #anatomia #migrena

Któż z Was nie doświadczył bólu głowy?

Statystycznie 90%  populacji zgłasza na przebiegu życia epizody bólowe tego obszaru, więc jest to dla nas potężna baza pacjentów…ale co ważne jest to także potężne pole do popisu i działań w ramach naszej  praktyki zawodowej.

Ból głowy jest zwykle samoistny Może mieć niewielkie lub umiarkowane natężenie ale także utrudniać koncentrację w pracy czy wykonywanie codziennych czynności. Niektórzy cierpią na chroniczny ból głowy, inni doświadczają go od czasu do czasu albo bardzo rzadko. Najczęstsze są migreny!!! Mówimy tu o silnym bólu głowy, pulsującym, tępym, kłującym, pojawiającym się przy gwałtownych ruchach, przy schylaniu. Niekiedy towarzyszą mu nudności, nadwrażliwość na światło i hałas. Co ważne takie prawdziwe migreny są dość rzadkie a większość bólów głowy jest związana z napięciem.

Ból głowy lokalizuje się w różnych miejscach: w okolicach skroni, czoła, z przodu, z tyłu lub odczuwany jest na całej powierzchni. Może być jednostronny lub obustronny. Ból głowy może wiązać się z bólem zatok, bólem karku, bólem promieniujący od oczu, zębów lub uszu, zaburzeniami widzenia, niskim/wysokim ciśnieniem i wieloma innymi dolegliwościami.

Ból głowy może mieć charakter wtórny (w przebiegu choroby) lub pierwotny (bez podłoża chorobowego). Ma bardzo wiele przyczyn: od zwykłego przemęczenia do poważnych schorzeń. 

A reszty dowiesz się na naszym szkoleniu stacjonarnym, które odbędzie się 17 grudnia.

Zapisy:fizjomaster-4c9f3.gr8.com/

Dlaczego masz się na nim pojawić? Szukasz inspiracji i chcesz być bardziej skuteczny.

Po co Ci to? Będziesz precyzyjniej i szybciej leczył swoich pacjentów a więc podkręcisz obroty gabinetu.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości czy brać w tym udział…porzuć je! 

Wyjaśnimy Ci wszystko, pokażemy i dopilnujemy byś praktycznie robił to najwyższym poziomie świadomości.

Zapraszamy serdecznie.

A&K

Udostępnij: